ADANA POLİSİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

10 Temmuz 2013 Çarşamba, 15:45

Adana Genç İşadamları Derneği Başkanı Tamer Gülcan, “Adana, yerli ve yabancı yatırımcının ilgi odağı olduysa bunda polis teşkilatımızın da önemli katkısı var” dedi.

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve üst düzey emniyet personeliyle kahvaltıda bir araya gelen AGİAD’lılar, kent asayişinde son durumla ilgili bilgi aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, “Adana polisinin başarının konuşulduğu bir dönem yaşıyoruz. Bu bir Adanalı olarak en çok bizi gururlandırıyor. Bizler yatırım yaparken, istihdam, ihracat artırırken polisimiz kentimizin güvenliği için çalışıyor. Dünyanın her yerinde girişimci hammadde, lojistik ve Pazar imkanlarından önce güvenlik arar. Son yıllarda Adana polisinin başarısını takdirle izliyor, yanlarında olduğumuz belirtmek istiyorum” dedi.

PASAPORT İŞLEMLERİNDE KOLAYLIK

Güneydoğu’dan alınan göçe, suç işlemeye ve saklamaya müsait gecekondu yapılaşmasına rağmen Adana’nın güvenli kentler arasında yer alıyor olmasındaki başarının emniyet güçlerine ait olduğunu belirten Gülcan, “Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama hayli ilginçti. Adana polisi olayların aydınlatılması çalışmalarında ilk sıralarda yer almış. Bir Adanalı olarak gurur duydum. Bu toplantıda bir konuyu Emniyet Müdürümüzün dikkatine sunmak istiyorum. Biz iş insanları için zaman çok önemli bir faktör oldu. Dünya pazarlarında rekabet ederken sık sık yurtdışı seyahatler yapmak zorunda kalıyoruz. Pasaport işlemlerindeki son yıllarda gerçekleştirilen modernizasyondan memnunuz ancak, pasaportta iş insanlarına özel bir masa oluşturulursa işlemlerimizin daha sağlıklı ve hızlı gerçekleştirilebileceğine inanıyorum” diye konuştu.

“ŞEYTAN İŞSİZ ELLERİ SEÇER”

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da yaklaşık 8 bin kişilik personelle ilçeler ve kent merkezinde görev yaptıklarını belirterek, iş adamlarının da istihdam yaratarak güvenliğe önemli katkı sağladığını söyledi. Düşünür Isaac Watts’ın ‘Şeytan işlerini yaptırmak için işsiz elleri seçer’ sözünü hatırlatan Emniyet Müdürü Gürkan, “Adana’da her işsizin yeni güne işle başlaması kentin güvenliğine katkı sağlar. Güvenli bir kent için hepimize görev düşüyor. Adana polisi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu en güvenli kentler arasında yer alıyoruz. Buradaki sıralamamızı daha üst seviyeye hep birlikte çekeceğiz” dedi.

AGİAD Başkanı Gülcan’ın pasaport işlemlerinde iş dünyası temsilcilerine kolaylık sağlayacak uygulama önerisini yerinde bulduklarını belirten Gürkan, konu üzerinde çalışma yapacaklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir