AGİAD 24.YILINI EBRU GÜNDEŞ’LE KUTLADI

07 Mart 2016 Pazartesi, 11:30

AGİAD 24.yılını Ebru Gündeş’le kutladı

Çeyrek asra, bir kaldı

Güney Bölgesinin etkili sivil toplum örgütlerinden Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), kuruluşunun 24. yılını, sanatçı Ebru Gündeş’in de konser verdiği muhteşem bir baloyla kutladı.

Dünyanın 117 ülkesine 186 milyon dolarlık ihracat yapan 343 üyesine yeni katılımlar ekleyerek daha da güçlenen AGİAD’ın çeyrek asra “bir” kalan 24. kuruluş yıl dönümü, Adana ticaret, sanayi ve hizmet sektörünün önde gelen temsilcilerini bir salonda topladı. Sheraton Otel’de yapılan balo,  Adana ekonomisinin yüzde 12’sini oluşturan 4.4 milyar dolar ciroluk değer üreten tesislerde 40 bin kişiyi istihdam eden iş adamlarını buluşturmanın yanı sıra bayanların şıklık yarışına da sahne oldu.

DERNEĞİN FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Gece, AGİAD’ın kurumsal kimliğini ve faaliyetlerini anlatan bir tanıtım filmiyle başladı. Ardından AGİAD Başkanı Sefa Noyaner konuştu.  Sözlerine, dernek üyelerinin iş yerlerinde yarattığı katma değer ve istihdamla bölge ve Türkiye ekonomisine sağladığı etkiyi anlatarak başlayan Noyaner, konuşmasını iki yıla yaklaşan görev süresi içinde gerçekleştirilen çalışmaları örnekleyerek sürdürdü. Noyaner, “Adana’nın tanıtımına katkıda bulunan otomobil yarışlarından panel ve söyleşilere; milletvekili ve belediye başkanı adaylarını üyeleriyle buluşturmaktan vatandaşlarla birlikte yenilen iftar yemeklerine; ekonomi zirvelerinden panel ve toplantılara kadar” gerçekleştirdikleri onlarca etkinliği özetleyerek, davetlileri bilgilendirdi.

ADANA İÇİN HER ADIMIN DESTEKÇİSİYİZ

Seyhan Baraj Gölü kıyısına yapılması planlanan ve bu amaçla hazırlanan projesi yetkili makamlarına sunulan Marinaport’a da değinen Noyaner,  Marinaport’un tamamlandığında Adana’nın vizyonuna büyük katkı sunacağını belirtti. Noyaner, “Bölgemizde, girişimlerin desteklenmesi, insanların girişimciliğe özendirilmesi,  üretimin önündeki engellerin kaldırılması, yeni iş olanaklarının değerlendirilmesi gibi konulardaki çalışmalarımızın yanı sıra bölgesel ihtiyaçların giderilmesi adına ekonomik ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldık.Bundan sonra da bu yolda yürüyeceğiz. Adana için atılacak her adımın destekçisi olacağız” dedi.

YENİ ÜYELER GÜÇ KATTI

Noyaner’in konuşmasının ardından AGİAD’ın yeni üyeleri isimleri okunarak sahneye davet edildi ve rozetleri takıldı. Üyelerinin ardından ise AGİAD’ın kuruluş balosu için sponsor olan firmaların temsilcilerine plaket verildi.Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Karataş Belediye Başkanı Bohaçhan Ünal, ADSİAD ve ÇUSİFED Başkanı Süleyman Sönmez, ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya’nın ve derneğin eski başkanlarının da katıldığı gecede, ana sponsor Pırlanta Erciyes İnşaat ile Atlas Global, Hotel Adanava, Olivin Ajans, Amiral İş Güvenliği, Davut Uçuş Okulu, Madenci, Gözde Kurumsal, Nur İlaç, Özdemir Avize, Özlen Kaya Danışmanlık, Sarmak Makine, Toygar Emlak firmalarına plaketleri takdim edildi.

Gecede ayrıca, zamanlarından fedakarlık ederek amatör ruhla dernekte görev yapan yönetim kurulu üyelerine, AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ve dernek personeline, Kadın Platformu Başkanı Burcu Noyaner’e de plaket verildi.

Gecede ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in konseriyle geç saatlere kadar neşe içinde devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir