AGİAD İŞ DÜNYASINI BULUŞTURDU

01 Temmuz 2016 Cuma, 14:20

AGİAD İŞ DÜNYASINI BULUŞTURDU
ALÇAK TERÖR BİZİ ENGELLEYEMEYEZ
ÇÖZÜM İÇİN PROJELERİMİZ VAR
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

ADANA Genç İşadamları Derneği (AGİAD), iş dünyası temsilcilerini iftarda buluşturdu. İstanbul’daki hain terör saldırısının lanetlendiği buluşmada, iş dünyası bileşenleri birlik ve beraberlik mesajı verip teröre boyun eğilmeyeceğini vurguladı. Oldukça geniş bir katılımın olduğu buluşmada konuşan AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı, “Hiçbir güç, bizleri ve ülkemizi terör belasıyla hedeflerinden vazgeçiremez. Ülke ve kent ekonomimizin önündeki engellerin kaldırılması, sorunların çözümü ve fırsatların değerlendirilmesi açısından da atmamız gereken adımlar var. Bu yönde ciddi hazırlık ve çalışmalarımızın bulunduğu da bilinmeli” dedi.
KATILIM YOĞUNDU
AGİAD’ın Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği iftar buluşması, Adana Sheraton Oteli’nde gerçekleştirildi. Geleneksel buluşmaya, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, eski Ak Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, İMO Adana Şube Başkanı Çağdaş Kaya ile AGİAD’ın önceki dönem başkanlarının yanı sıra AGİAD yönetim kurulu ve üyeleri büyük ilgi gösterdi. Konukları kapıda karşılayan AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı ve yönetim kurulu üyeleri, herkesle yakından ilgilenip sohbet etti.
KONUKLARA SESLENDİ
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki alçak terör saldırısında yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı etkinlikte, katılımcılar semazen gösterisini ilgiyle takip etti. AGİAD üyeleri ve iş dünyası temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte kürsüye çıkan AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı, “Ülkemiz maalesef, başta insanlık vicdanına, Ramazan ayının kutsal ve çok derin anlamları bulunan bu yüce ruhuna hiç uygun olmayan biçimde hain ve alçak terör saldırılarının hedefine konuluyor yine. Milletimiz ve elbette bizler, tarifi imkansız, derin acılar yaşıyoruz. Hain terör, insanlık dışı yüzünü göstermekten bu kutsal ayda bile çekinmemiş, ülkemizi derin bir acıya sevk etmiştir. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, ailelerine, sevdiklerine ve yüce Türk milletine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” diye konuştu.
PROJELERİMİZ VAR
Rusya ve İsrail ile anlaşmaların yapıldığı bir süreçte terör saldırılarının hedefinin belli olduğunu aktaran Gülümsün Adalı, şunları söyledi:
“Ülke ekonomisi kadar genç iş dünyası temsilcileri olan bizleri de derinden etkileyen olumsuzlukların sona erdirilmesi açısından İsrail ve Rusya ile ilişkilerin yeniden rayına oturtulması büyük önem taşıyordu. Tam bu noktada çok sevindirici haberler alıp gelişmelerin yaşandığı bu süreçte, alçak terörün hedefi çok belli değil mi? Tüm bunlara karşın çağdaş ve gelişen ekonomi hedefiyle çıkılan yolun engellenmesi mümkün değil. Hiçbir güç, bizleri ve ülkemizi terör belasıyla hedeflerinden vazgeçiremez. Elbette yılmayacağız, terörle mücadelenin her zaman destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Tüm bunların yanı sıra, ülke ve kent ekonomimizin önündeki engellerin kaldırılması, sorunların çözümü ve fırsatların değerlendirilmesi açısından da atmamız gereken adımlar var. Şimdilik bunları konuşmak ve tartışmak bizce doğru değil. Ancak, bu yönde ciddi hazırlık ve çalışmalarımızın bulunduğunu, ayrıntılı raporlar hazırlayıp uygulama için girişimlerde bulunacağımızı, projeler geliştirerek iş dünyası ve kamuoyuna duyuracağımızın da bilinmesini istiyoruz.”
YAZIT HEDİYE ETTİ
Konuşmaların ardından AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı ve yönetim kurulu üyeleri, konukların bulunduğu masalara giderek sohbet edip görüş alışverişinde bulundu. İftara katılanlar, kendi aralarında söyleşirken anı fotoğrafları da çektirdi. Öte yandan törene katılan Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı’ya, milattan önce Xsentius’a ait olduğu belirtilen eski bir tapınak yazıtını hediye etti. Çerçeveletilen yazıtta, “Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakabileceğin en büyük miras dürüstlüktür” gibi ifadeler yer alıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir