AGİAD KİBAR’I ZİYARET ETTİ

15 Eylül 2012 Cumartesi, 16:42

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Tamer Gülcan ve yönetim kurulu üyeleri, Ç.Ü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Başkan Tamer Gülcan, Adana için gerçekleştirecekleri projeler hakkında Rektör Kibar’a bilgi verirken, “Yatırımcıyı Adana’ya çekecek, Adana’nın kalkınmasını sağlayacak çok kısa bir süre içerisinde hayata geçireceğimiz projelerimizde üniversite yönetiminin de desteğini görmek istiyoruz. Ceyhan’daki Tatarlı Höyüğü kazısındaki çalışmalarınızı iş dünyası olarak ilgi ile takip ediyoruz. İlçemizin turizm potansiyeli yüksek bu tarihi yere yatırımcıları yönlendirmek için bize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi. Adana’nın ekonomik ve sosyal yönden ilerleyebilmesinde üniversitenin büyük bir rolünün olduğunun altını çizen Gülcan, sivil toplum örgütleri ve üniversitenin birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kibar, AGİAD yönetiminin projelerinin Adana’nın daha iyi yerlere gelmesini sağlayacak önemli projeler olduğunu belirtti ve Çukurova Üniversitesi olarak bu projelere katkı sağlamak istediklerini söyledi. Rektör Kibar, “Çukurova Üniversitesi olarak gücümüzün farkındayız ve enerjimizi Adana’mızın en iyi yerlerde olması için harcayacağız. Bu yüzden Adana’daki her kurum ve sivil toplum örgütüyle işbirliği içerisinde çalışmak istiyoruz” dedi.

Ceyhan Tatarlı Höyüğü’ndeki kazı çalışmalarına da değinen Rektör Kibar, 2007 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çukurova Üniversitesi önderliğinde yürütülen kazı çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Adana ve Çukurova Bölgesi’nin tarihi bu kazılarla yeniden yazılmaya başlandı. Biz de üniversite olarak bilgi ve birikimimizle yazılan bu tarihin içerisinde ciddi bir misyon yükleniyoruz. İş dünyasının da bu çalışmalara destek vermesi, tarihimizin öğrenilmesinin yanı sıra bölgenin turizm potansiyelinin de gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir