ADANAGİAD'DA MİLLİ DÖNEMİ

ADANAGİAD'DA MİLLİ DÖNEMİ

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği'nin (ADANAGİAD) yeni başkanı, iş dünyasının genç temsilcisi Halid Milli oldu. ADANAGİAD üyelerinin tam desteğiyle göreve seçilen Halid Milli, Adana'nın her alanda gelişmesi, kent ve ülke ekonomisinin kalkınması, istihdam ve üretimin artması için çaba göstereceklerini duyurdu.

İŞ DÜNYASI BULUŞTU

ADANAGİAD'ın seçimli olağan genel kurulu, Sheraton Oteli'nde toplandı. TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ile birlikte iş dünyasının önemli temsilcilerini buluşturan genel kurula, birlik ve beraberlik mesajları damgasını vurdu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, divan başkanlığını Yakup Bulut üstlenirken, divan heyetinde Tamer Gülcan ve Vedat Kapıcıoğlu yer aldı. Yoğun ilgi gören genel kurulda, ADANAGİAD üyeleri gelecek dönemle ilgili önerilerini paylaştı.

BAŞARI DİLEDİLER

Katılımcılara seslenen ADANAGİAD Başkanı Gülümsün Adalı Özelköse, "ADANAGİAD'ın ilk kadın başkanı olarak sizlerle aynı ailenin bir bireyi olduğum için hayli gururlu ve heyecanlıyım. ADANAGİAD'ı bugünlere getiren kıymetli büyüklerime ve emek veren herkese çok teşekkür ederim. Bugüne kadar görev yapan ADANAGİAD yönetimleri üyelerinin de desteğini alarak çok güçlü bir yapıyı ortaya çıkardı. Biz de böylesi büyük bir markanın çatısı altında görev almanın sorumluluğuyla hareket ettik. Yeni göreve gelen arkadaşlarımı kutluyor ve başarı diliyorum. Hep yanlarındayız" dedi.

ADANAGİAD'ı da bünyesinde barındıran TÜRKONFED'in başkan yardımcısı ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez de, ADANAGİAD'ın marka değerine vurgu yaparak yeni yönetime başarı diledi. Faaliyet ve denetim raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından tek listeyle gidilen seçimde Halid Milli oybirliğiyle ADANAGİAD başkanlığına getirildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kürsüde gösterilen ilgiye ve üyelere teşekkür eden ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, yönetim kurulunda asil ve yedek üyelerin birlikte çalışacağını, toplantıların birlikte gerçekleştirileceğini açıkladı. Daha önce de ADANAGİAD yönetimlerinde yer aldığını anımsatan Halid Milli, "ADANAGİAD, kendi içerisinde de demokrat bir dernektir. Burada olmak çok güzel bir şey. Gösterilen ilgi ve desteğe çok teşekkür ederim" diye konuştu.

'ADANAGİAD YÖN VERİYOR'

ADANAGİAD'ın kentin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer aldığını vurgulayan Halid Milli, şöyle devam etti: "ADANAGİAD kurulduğu günden bugüne yapmış olduğu faaliyetlerle, projeleriyle Adanamıza yön vermiş ve Adanamızın bu günlere gelmesinde katkıda bulunmuştur. ADANAGİAD üyeleri, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Çiftçiler Birliği, Çukurova Sanayici İşadamları Federasyonu, TÜRKONFED yöneticiliği, başkan yardımcılıkları yapmışlardır ve hatta Türkiye Jokey Kulübü başkanlığı yapmışlardır. Şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine, siyasetine ve sosyal hayatına önemli katkılarda bulunmuşlardır. Bu gerçekler doğrultusunda, derneğimizin kurucularına, geçmiş dönem başkanlarına, bugüne kadar görev almış tüm yönetim kurulu üyelerine ve faaliyetlerde derneğini yalnız bırakmayan tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Bütün bunlar sizler, yani bizler sayesinde oldu."

HEDEFLERİNİ PAYLAŞTI

ADANAGİAD'ın yeni yönetiminin seçildiğini anımsatan Halid Milli, şunları kaydetti: "Bu onuru bizlere verdiğiniz için, bu kıymetli yükü bizlere emanet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak önümüzdeki dönemlerde, yüce Allah bizlere sağlık, afiyet verdiği sürece elimizden geldiğince çalışacağız. Üyelerimiz arasındaki işbirliğini, dostluğu ve dayanışmayı artıracak faaliyetlerle işe başlayacağız. Üyelerimizin genel faaliyetleri ile ilgili yaşadıkları zorluklarda kendilerine yardımcı olacağız. Adanamızın her açıdan gelişmesine katkıda bulunmak için tüm girişimleri yapacağız, derneğimizi büyüteceğiz, göğsümüzü gere gere 'İyi ki ADANAGİAD'lıyım' diyecek işler yapacağız. Elbette bunları sizlerin gayreti ve desteğiyle yapacağız. Yönetim kurulunda görev alan tüm arkadaşlarım, gerek ailelerinden, gerekse işlerinden vakit ayırıp bu yükün altına girdiler. Sevgili ADANAGİAD'lılar, sizlerden tek ricam bu süreçte bizleri yalnız bırakmayın."

YÖNETİM KURULU

Tek listeyle gidilen ve oy birliğiyle Halid Milli'nin başkanlığa seçildiği genel kurulda, yönetim kurulu üyeliklerine Enver Yılmaz, Ali Can Boğa, Selim Gizer, Cenk Yakın, Zeynep Madenci, Dinçer İşisağlam, Murat Erşahinoğlu, Cihan Değişmez, Cumhur Demirağ, Mustafa Şahbaz, Kemal Özçetin, Hakkı Mert Dağsuyu, Melda Kaya, Vehbi Kapıcıoğlu ve Özlen Kaya getirildi. Genel kurulda yönetim kurulu üyeleri birlikte anı fotoğrafı çektirdi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis