Son Dakika
21 Kasım 2017 Salı

Başkanımız

Değerli Arkadaşlar,
‘İyi ki AGİAD’lıyız’

Marka yaratmanın zorluğunu, nasıl sancılı bir süreçten sonra bunun başarılabildiğini, biz iş dünyası çok iyi biliriz. Küvezde bir bebeği alıp onu yürütmek, eğitimini vermek ve kendi ayakları üzerinde durduğunu görmektir marka yaratmak… Emek, kaynak, sabır, ve özveri ister.
Bugün AGİAD’ın kentin en değerli markalarından biri olduğunu çok net söyleyebiliyorsak bunu sağlayanlara teşekkür ederek başlamalıyım ilk yazıma…
Bugüne kadarki AGİAD yönetimleri üyelerinin de desteğini alarak güçlü bir yapıyı ortaya çıkardı. Bir marka çatısı altında, güçlü bir yapıda ve her şeyden önemlisi büyük bir ailede görev almanın sorumluluğuyla kolları sıvadık hep beraber.
Bir iş dünyası STK’sının amacı tüzüğünde madde madde belirtilir. Ama asıl önemli olan, o STK’nın üyelerinin motivasyonu, birbirlerine duydukları güven, aralarında kurdukları ilişkidir. Yola çıkılan süreçte aidiyet, güç birliği ve sevgi üçlüsü yer almazsa başarı yakalayabilmek mümkün değildir. AGİAD’ın 20 yılındaki başarı formülünün tılsımı bu üçlüdür işte.
Yeni yönetim kurulu olarak, bize gösterilen teveccühün aynı zamanda önemli bir sorumluluk olduğunun bilincindeyiz. Bu güçlü aileye hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz.
Yeni dönemde en büyük hedefimiz sizlere “İyi ki AGİAD’lıyım” dedirtmek olacaktır.
Güç birliğiyle gerçekleştireceğimiz her aktivite sonrası,
Ürettiğimiz her projenin lansmanında,
Bu kentin ekonomisinden sanatına, kültüründen, sporuna yer aldığımız her aktivitede,
Birlikte kazandığımız, birlikte güldüğümüz, birlikte duygulandığımız, birlikte alkışlandığımız her anda,
Sizlere “İyi ki AGİAD’lıyım” dedirtecek işler yapmak, AGİAD’ın marka değerini daha da yukarılara taşımak, bizden önceki yönetimlerin büyük emeklerle dalgalandırıp bize devrettiği bayrağı daha da ileri götürmek istiyoruz.
AGİAD yeni dönemde gerek yurt içinde gerek yurt dışında iş geliştirme çalışmalarına hız verecek. Üyelerin kendi arasındaki kaynaşma aktivitelerini artıracak. Adana’nın her açıdan gelişimine katkı sağlayacak projeler üretecek. Doğru bildiklerini söylerken yapıcı önerilerini sıralayacak. Milletvekillerimizle, yerel yöneticilerimizle, meslek odalarımızla diğer STK’larla güç birliği yapacak.
Bütün bunları yaparken içinizden geçireceğiniz ya da dudaklarınızdan dökülecek “İyi ki AGİAD’lıyız” cümlesi bizim en büyük ödülümüz olacak.
Saygılarımla,