‘MARİNA PORT’ İÇİN DSİ YÖNETİMİNDEN’DE DESTEK GELDİ

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 15:38

Adana Marina Port için bir adım daha atıldı

Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) Seyhan Gölü için proje çalışmalarına devam ettiği ‘Marina Port’a DSİ 6’ncı Bölge Müdürlüğü de olumlu yaklaştı.

Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) Seyhan Gölü üzerinde kent ekonomisine katkı koyacak bir proje olarak geliştirdiği ‘Marina Port’ için Devlet Su İşleri (DSİ) yönetiminden de destek geldi. Bölge Müdürü Nevzat Aksu, projeye her türlü desteği vereceklerini söyledi. AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, Adana’yı cazibe merkezi haline getirecek projelerinde en önemli desteğin gölün kullanım hakkına sahip DSİ’den beklendiğini ifade ederek, “Bölge müdürümüzün proje konusunda bizim kadar heyecanlı olduğunu görmekten çok mutlu olduk. Projemizi DSİ Genel Müdürlüğü ve ilgili makamlarla paylaşacaklarını, Adana’nın gölü daha rantbl kullanması çerçevesinde verilebilecek her türlü desteğe hazır olduklarını söylediler. Büyükşehir Belediyemiz, Çukurova Kalkınma Ajansımız, DSİ Bölge Müdürlüğümüz ve ilgili tüm kurumlarımızla bir hayali gerçekleştirmenin ilk adımını attık” dedi.

ADANA’YI BÜYÜTÜYOR

AGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’yle birlikte DSİ 6’ncı Bölge Müdürü Nevzat Aksu’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduklarını belirten Başkan Gülcan, DSİ’nin son dönemde baraj, sulama üniteleri gibi yatırımlarının Adana’yı büyüttüğüne dikkat çekti. DSİ’nin yatırımlarda özel sektör gibi hızlı hareketinden iş dünyası temsilcileri olarak memnun olduklarını belirten Gülcan, “Proje çalışmalarını sürdürdüğümüz Adana Marina Port’u hayata geçirme aşamasında DSİ’nin desteğini yanımızda görmek büyük önem taşıyor” diye konuştu.

PROJEDEN ÇOK ETKİLENDİM

Proje çalışmaları devam eden Adana Marina Port’un balık restoranlarından AVM’ye, gezi parklarından hayvanat bahçesine, çocuk eğlence merkezlerinden su sporları merkezine dev bir yerleşkeyi içerdiğini anlatan Gülcan, “Bu projemiz gerçekleşirse sadece Adana değil, 8 milyonluk bölge nüfusunun her gün kullanımına açık bir cazibe merkezi ortaya çıkmış olacak” diye konuştu. DSİ 6’ncı Bölge Müdürü Nevzat Aksu ise göreve başladığı günden bu yana bölge insanının refah seviyesini yükseltmeye yönelik projeleri hayata geçirdiklerini aktarırken, “AGİAD’ın Seyhan Baraj Gölü üzerindeki projesi beni çok etkiledi. Projeyi genel müdürlüğümüzle değerlendireceğiz. Göle, Adana’ya değer katacak projelere destek vermeye her zaman hazırız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir