MARİNA PROJE YARIŞMASI FİNALIİSTLERİ AÇIKLANIYOR

30 Haziran 2014 Pazartesi, 16:24

Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD), “Adana Marina Port / Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması” finalistleri 24 Mart’ta açıklanıyor.

AGİAD, Seyhan Baraj Gölü’nün Kent merkezinde kalan bölümüne yönelik “Adana Marina Port / Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması” finalistlerini 24 Mart Pazartesi günü açıklıyor. Türkiye’nin ünlü mimarlık firmalarının hazırladığı projelerden finale kalanların, oluşturulan jüri tarafından belirlendiğini kaydeden Adana GİAD Başkanı Tamer Gülcan, “Ortaya uluslararası standartlarda görkemli projeler çıktı. Gerçekleştireceğimiz lansmanda mimarlarımızı ödüllendirirken aynı zamanda bu projeleri yerel yöneticilerimizle, yerel yönetimlere talip olanlar ve Adana kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

EN DEĞERLİ ESER OLACAK

Adana GİAD’ın kentin her açıdan gelişmesi için çaba sarf eden bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Gülcan, “Yıllar önce kente ilköğretim okulu kazandırırken de, üyelerimizi yurt dışına açan projeler geliştirirken de bugün olduğu gibi heyecanlıydık. Adana Marina Port Projemiz bu bölgenin turizmine değer katacak. Adana’yı cazibe merkezi yapacak en değerli eser olacak. Bu yöndeki faaliyetlerimizi farklı alanlarda sürdüreceğiz. Sheraton Adana Otel’deki proje lansmanı ve ödül törenimize ilgili konuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir