ÖDÜLLÜ MİMARLAR ADANA İÇİN GELDİ

30 Haziran 2014 Pazartesi, 16:28

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD), ödüllü mimarları Seyhan Baraj Gölü Marina Port projesi için ağırladı.

SEYHAN Baraj Gölü’nün daha etkin kullanılması amacıyla çalışma sürdüren  Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD), ulusal ve uluslararası ödüllü mimarları Marina Port projesi için Adana’da ağırladı. AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, göl kenarında Türkiye’nin en güzel yaşam alanlarından birini Adana’ya kazandırmak istediklerini belirterek, “İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelen ödüllü mimarlarımızı misafir ettik. Kendilerine marina port oluşturmak istediğimiz mekanı gezdirdik. Parsellerle ilgili dokümanları verdik. Dünya ve Türkiye genelinde başarılı eserlerin ödüllü mimarları şimdi Adana’nın marina portu için yarışacak” dedi.

ADAYLARLA PAYLAŞILDI

Adana’nın sosyoekonomik gelişimine katkı sağlayacak marina port projesi için her Adanalı’dan destek gördüklerini belirten Gülcan, yarışmayla ortaya çıkacak mimari projeyi yerel yöneticilerle paylaşacaklarını söyledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday 3 isimle projelerini paylaştıklarını anlatan Gülcan, “Kim seçilirse projemizi sahipleneceğini taahhüt etti. Amacımız Türkiye’nin gıpta ile bakacağı, Adanalıların ve çevre kentlerden gelecek misafirlerimizin yararlanacağı bir yaşam alanının bu kente armağan etmek” diye konuştu.

ADANA MİLLETVEKİLLERİ DE TAKİP EDİYOR

 

Projenin hayata geçirilmesi için yerel yöneticilerin yanı sıra başta Adana milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Şükrü Erdinç olmak üzere ilgili bakanlıklar nezdinde  çaba sarf edildiğini anlatan Gülcan, “Ödüllü proje yarışmamız için mimarlarımıza 18 Mart 2014 Salı gününe kadar süre verdik. Bölgede teknelerin yer alacağı marinadan çocuk eğlence merkezlerine, restoranlardan alışveriş merkezlerine taleplerimizi ilettik. Özgün eserler çıkacağını düşünüyorum. Jürimizin değerlendireceği eserler arasında ilk 3’e girenleri 25 Mart 2014 Salı günü kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir