ADANAGİAD'DA ALİ CAN BOĞA DÖNEMİ

ADANAGİAD'DA ALİ CAN BOĞA DÖNEMİ

 

Kuruluşunun 30. yılını kutlayan Adana Genç İş İnsanları Derneği'nde (ADANAGİAD) Ali Can Boğa dönemi başladı. ADANAGİAD genel kurulunda Halid Milli'den başkanlık görevini devralan iş dünyasının saygın ismi Ali Can Boğa, "Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu bireyleri olarak büyük bir sorumluluk duygusuyla ADANAGİAD bayrağını en yukarılara taşımak için, kentimizin ve ülkemizin geleceği için çok çalışacağız" dedi.

GENEL KURULA YOĞUN İLGİ

Bu sene kuruluşunun 30. yılını kutlayan ADANAGİAD'ın seçimli olağan genel kurulu, Adana Sheraton Oteli'nde gerçekleştirildi. Adana iş dünyasının temsilcilerini buluşturan genel kurul, yoğun ilgi gördü. Birlik, beraberlik ve dayanışma mesajlarının damga vurduğu kongre, oldukça sıcak ve samimi bir atmosferde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, divan başkanlığını ADANAGİAD Kurucu Başkanı Nuri İzci yaparken, divanda Yakup Bulut ve Ümit Onatça görev üstlendi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Katılımcılara seslenerek duygularını paylaşan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, ADANAGİAD ailesinin tüm bireylerine teşekkür etti. Pandemiyle birlikte çok zorlu bir dönemde görev aldıklarını belirten Halid Milli, 30. yaşını kutlayan ADANAGİAD'ın önemini ve ortaya koyduğu başarılı projelerini anlattı. Kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisinin ADANAGİAD'ın bir aile olduğuna dikkat çeken Milli, yönetim kurulunda yer alan isimleri sahneye davet ederek iş insanlarına teşekkür plaketi sundu. Faaliyet ve denetim raporlarının okunup onaylandığı, tüzükle ilgili bazı değişikliklerin yapıldığı genel kurulda söz alan ADANAGİAD Kurucu Başkanı Nuri İzci de, dernek ve Adana için eline taşın altına koyan herkesi kutlayıp tebrik etti.

"AŞILMAYACAK ENGEL YOK"

Tek listeyle seçimin yapıldığı genel kurulda başkanlık görevine secilen Ali Can Boğa ise gösterilen ilgiye ve verilen desteğe teşekkür etti. Pandemi süreciyle beraber hem Türkiye hem Adana'nın zorlu bir süreç yaşadığını, toplumdaki herkesin bundan etkilendiğini belirten Boğa, "Bilinmeli ki sorun varsa çözüm de vardır. Bunun için gerekli ve yeterli insan birikimi ile tecrübemiz olduğu gibi her türlü engeli aşacak potansiyelimizin bulunduğunu da biliyoruz.  Yeter ki çağın gereklerine ayak uydurup zamanında ve gerekli adımları atabilelim. Biz inandıktan ve kararlılıkla harekete geçtikten sonra önümüzde bir engelin kalacağını sanmıyorum" dedi.

"KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIZ"


ADANAGİAD'ın Adana ve Türkiye için her zaman sorumluluk duygusuyla hareket ederek faaliyet gösterip projeler ortaya koyduğuna işaret eden Başkan Ali Can Boğa, şunları kaydetti:
"Hepimizi aynı çatı altında buluşturan Adana Genç İş İnsanları Derneğimiz, 30 yıl önceki kuruluşundan bugüne dek her zaman misyonu doğrultusunda duruşu, tavrı ve ortaya koyduklarıyla önemli bir görev üstlenmiştir. Her zaman ortak akla ve bilime inanmış birisi olarak, Ulu Önder Atatürk'ün de söylediği gibi, aydınlık yarınlara, üreten ve refah dolu bir topluma ancak kararlılıkla çalışarak ulaşabileceğimize inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu bireyleri olarak büyük bir sorumluluk duygusuyla ADANAGİAD bayrağını en yukarılara taşımak için, kentimizin ve ülkemizin geleceği için çok çalışacağız. Burada ADANAGİAD ailesinin verdiği ve vereceği destek çok önemli. Bu onurlu ve üstlenmekten gurur duyduğumuz göreve bizleri layık gördüğünüz, verdiğiniz destek için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yönetim Kurulumuzda yer alan tüm arkadaşlarımızla birlikte sizlere minnet duygularımızı iletiyoruz. Bu dönem birlikte görev yaptığım değerli Başkanım Halid Milli ve çok kıymetli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz."

GÜÇLÜ YÖNETİM


Yaptığı konuşmanın ardından ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa, görevi devraldığı Halid Milli'ye, teşekkür plaketi sundu. Ali Can Boğa başkanlığındaki ADANAGİAD'ın yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı;
"Cenk Yakın, Hakkı Mert Dağsuyu, Zeynep Madenci, Melda Kaya, Dinçer İşisağlam, Murat Erşahinoğlu, Ali Özçete, Mert Bigay, Nazmi Emrah Keskin, Özkan Özkaya, Hatice Yüksel Doğru, Mustafa Şahbaz, Zeynep Cansu Çalık, Ahmet Duran Teke, Görkem Öz, Ahmet Hamdi Ekici, Selen Doğru, Mustafa Kemal Özdoğru ve İbrahim Leventerler." 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis