23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Halid Milli, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu büyük mirasına sahip çıkmak her Türk vatandaşının en önemli görevidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun" dedi. 

"BAĞIMSIZLIĞIN VE MİLLİ EGEMENLİĞİN SARSILMAZ İFADESİDİR"

Türk milletinin iradesini ve milli egemenliğimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açıldığını anımsatan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, şöyle konuştu:

"Bu yıl 100. yıldönümünü kutlayacağımız milli mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan sürecin devamında gerçekleşen bu olay; bağımsızlık aşkımızın vucüt bulduğu, halkın iktidarının başladığı ve milli iradenin tecelli ettiği en önemli olaylardan birisi olarak tarihte yerini almıştır. 23 Nisan Türk milletinin gönlünde bağımsızlığın ve milli egemenliğin sarsılmaz ifadesidir. 'Bugünün çocukları, yarının büyükleri' ve 'Vatanı korumak çocukları korumakla başlar' diyerek çocuklara verdiği önemi tarif eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan'ı çocuklara armağan etmiştir. Tüm dünya çocuklarının barış ve kardeşlik içinde yaşayacakları bir dünya oluşturmaları arzusu ile ilan edilen bu bayram ile dünyada çocuklara bayram hediye eden ilk ve tek ülke Türkiye olmuştur. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu büyük mirasına sahip çıkmak her Türk Vatandaşının en önemli görevidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun."


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis