5 OCAK ONUR VE GURUR GÜNÜMÜZDÜR

5 OCAK ONUR VE GURUR GÜNÜMÜZDÜR

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümünde yaptığı açıklamada, "5 Ocak onur ve gurur günümüzdür. Düşman işgalinden kurtuluş günümüzü büyük bir coşkuyla kutluyoruz" dedi. 


TARİH YAZDILAR

Adana ve Türkiye için 5 Ocak 1922 tarihinin çok büyük anlamı olduğuna dikkat çeken ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, bağımsızlık uğruna canıyla ve kanıyla tarih yazan kahramanların asla unutulmayacağını vurguladı. 5 Ocak 1922'de bağımsızlık mücadelesi veren kahramanların Adana’da eşi benzeri olmayan bir zafer kazandığını ifada eden Halid Milli, "Kurtuluş mücadelemize ışık tutmuş, İstiklal mücadelemize ilham olmuş Adana'da, canını ve kanını hiç çekinmeden feda ederek büyük bir kahramanlık destanı yazan Adanalılar, sonsuza dek yaşayacak isimlerini tarihe de altın harflerle yazdırmışlardır. Ne mutlu bize ki, miras bıraktıkları emanetlerinin bekçisiyiz" diye konuştu.

KAHRAMANLARI ANDI

Adana’da 5 Ocak 1922 tarihinde kazanılan zaferin ülkemizde işgalci güçlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin mihenk taşı olduğuna işaret eden ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, "5 Ocak Adana'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü'nde bize bu gururu ve onuru yaşatan kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tüm kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi  rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Onur ve gurur günümüz 5 Ocak Kurtuluş Bayramımızı en içten duygularımızla ve büyük bir coşkuya kutluyoruz" dedi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis