ADANAGİAD 'TAN ÇİFTE KUTLAMA

ADANAGİAD 'TAN ÇİFTE KUTLAMA

 

ADANA - Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halid Milli, herkesin yeni yılını kutladı. Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamanın coşkusu içinde olduklarını da belirten Milli, "Güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde Milli Mücadelenin kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 100 yıllık bağımsızlık coşkusuyla birlikte herkesin yeni yılını kutlar, sağlık ve esenlikler dileriz" dedi.

"HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR"

Son 2 yıldır pandemiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Adana ekonomisinin de zor günler geçirdiğini, halk sağlığını tehdit eden sürecin ekonomide de bazı olumsuzluklara yol açtığını ifade eden Halid Milli, "İnanıyoruz ki tüm bu zorlukların üzerinden daha fazla mücadele ederek, işimize ve emeğimize daha fazla sahip çıkarak, ekonomik alanda üretim ve katma değer odaklı yeni reformları hayata geçirip daha çok çalışarak geleceğiz. Buna inancımız tamdır. Yeni yılda bu anlamıyla da üretim, istihdam ve kalkınma dönemi olması için herkese sorumluluklar düşüyor. Türkiye ve Adana ortak paydasında ayrışmalara izin vermeden herkesin bu sorumluluk duygusuyla hareket ederek yarınlara güvenle ulaşacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

"AVANTAJLARIMIZ VE POTANSİYELİMİZ VAR"

Geride kalan 2021 yılında pandemi ve ekonomide yaşanan gelişmelerin iş dünyası, üretim ve istihdam açısından yıpratıcı olduğuna dikkat çeken Halid Milli, "Umut ediyoruz ki salgınının sona erdiği, ekonomide yaşanan dalgalanma ve olumsuzlukların son bulduğu, kent ve ülke olarak istihdam sağlayıcı, üretimi arttıran, katma değeri yüksek ürünlerle ihracatı önceleyen bir 2022 yılı yaşarız. Ülkemizin ve kentimizin ekonomik anlamda da çok önemli avantajları ve daha fazla sıçrama yapması için büyük bir potansiyeli var. Bu manada pozitif duygularla yeni fırsatlar peşinde koşmalıyız. Eminiz ki her şeyi başarabiliriz. Tüm bu duygularla herkesin yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz" şeklinde konuştu.

"100 YILLIK GURURLA DOLUYUZ"

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü de büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarına vurgu yapan Halid Milli, şunları kaydetti:
"Yedi düvelin işgali altındaki ülkemizi imkansızlıklar içinde bağımsızlığına kavuşturan tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ülkemizin kurtuluş mücadelesine destansı mücadelesiyle omuz veren kahraman Adanalı hemşehrilerimizle ne kadar övünsek, gurur duysak azdır. Çünkü 5 Ocak 1922 Adana'nın düşman işgalinden kurtuluş tarihi, ülkemizin kurtuluşunu da müjdelemiştir. Ne mutlu bize ki, böyle kahraman ataların evlatlarıyız. Güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde Milli Mücadelenin isimli isimsiz tüm kahramanlarını, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yiğit silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. 5 Ocak Kurtuluş Bayramımız kutlu olsun.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis