ÇANAKKALE VE KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ ONURUMUZDUR

ÇANAKKALE VE KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ ONURUMUZDUR

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümünde, "Vatan için asla geri dönmeyi düşünmeyen, 'Çanakkale geçilmez' şiarıyla kanının son damlasına dek yurdumuzu işgale uğratmamak için destansı bir mücadele veren kadın-erkek, yaşlı-genç, isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.  

"KAHRAMAN YÜREKLER ASLA BOYUN EĞMEDİLER"

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümünde açıklama yapan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi anarak emanetlerinin sonsuza dek yaşayacağını vurguladı. Çanakkale'nin Türklerin bağımsızlık uğruna canını ve kanını feda etmekten asla çekinmeyeceğini dosta ve düşmana bir kez daha gösterdiğini dile getiren Halid Milli, "Tüm yokluk, yoksulluk ve imkansızlığa rağmen bağımsızlık sevdalısı kahraman yürekler, vatan toprağını düşman işgaline uğratmamak için can vermiş, asla boyun eğmemiş, Çanakkale ile özdeşleşen Türk yurdunun ve insanlarının kaderini düşmana terk etmemiştir" diye konuştu.

"EMANETLERİNİZ OMUZLARIMIZDA YÜKSELECEKTİR"

Çanakkale ve Milli Kurtuluş Savaşı'nın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Adana'da yaptığı, "Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, güzel Adana'da vücut bulmuştur" sözünü anımsatan Halid Milli, şunları kaydetti:
"Çanakkale'de ve sonrasındaki Milli Kurtuluş Savaşımızda vatan ve bağımsızlık aşkıyla çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlı genç demeden, tüm dünyaya görkemli bir direniş zaferi armağan eden isimli-isimsiz kahramanlarımızı şükran, minnet, rahmet ve büyük bir özlemle anıyoruz.  Asla geçilemeyen Çanakkale'de ve Milli Kurtuluş Mücadelemizde şehit düşen, gazi olan kahramanlarımızın emanetlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Gazi ve şehit kanıyla sulanan bu topraklarımızda sonsuzluğa uğurladığımız Atalarımıza sözümüz var; Sizlerin kutsal mirası hepimizin omuzlarında yükselmeyi sürdürecektir."


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis