GÖRKEMLİ ZAFERİMİZ VE BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

GÖRKEMLİ ZAFERİMİZ VE BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, yedi düvele karşı kazanılan Milli Kurtuluş Savaşı'nın simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirtti. Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlık uğruna canını vermekten hiç kaçınmadığını vurgulayan Milli, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 'Tam bağımsız bir Türkiye' uğruna canıyla ve kanıyla bedel ödeyen aziz şehitleri, kahraman gazileri ve kadın-erkek tüm yiğitleri minnet ve rahmetle andıklarını söyledi. 
 
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, 19 Mayıs 1919'da başlayan Milli Kurtuluş Savaşı'nın 30 Ağustos 1922'de kazanılan eşsiz zaferle taçlandığını ifade etti. Türk milletinin kanıyla ve canıyla, vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü için çok büyük bedeller ödediğini dile getiren Milli, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarifi mümkün olmayan yokluk, yoksulluk ve zorluklarla 7 düvele karşı kadın erkek, yaşlı genç, çoluk ve çocuk hep birlikte mücadele eden Türk milleti 30 Ağustos 1922'de bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşan milletlere ilham veren çok muazzam bir zafer kazanmıştır" diye konuştu. 
 
'30 AĞUSTOS İZİ SİLİNMEYECEK BİR DESTANDIR"
 
30 Ağustos 1922 tarihinde kahraman Türk milletinin tüm insanlığa örnek olacak ve asla izi silinmeyecek bir destan yazdığını bildiren ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, şunları söyledi:
"Sultan Alparslan'ın komutasında 26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan Malazgirt Zaferimizle Anadolu'yu yurt edinen kahraman Türk milleti, 26 Ağustos 1922 tarihinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Büyük Taarruz ile vatanımıza, bağımsızlığımıza göz diken düşmanları bozguna uğratmıştır. Canıyla, kanıyla, dişiyle tırnağıyla, yüreği bağımsızlık aşkıyla dolu yiğitlerin efsaneleşen mücadelesiyle 30 Ağustos 1922'de Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olacağını tüm dünyaya kanıtlamıştır. 30 Ağustos, bağımsızlık mücadelemizin simgesi, insanlığın tarihte gördüğü en büyük bir kahramanlık destanlarından biridir. Yurdumuza göz diken düşmanlar, kahraman Türk milletinin bağımsızlık uğruna neler yapabileceğini bir kez daha şahit olmuşlardır. Bu duygularla Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canını ve kanını veren aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi, cephede ve ihtiyaç duyulan her yerde büyük bir destan yazan isimsiz kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis