KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını coşku, mutluluk ve gururla kutladıklarını söyledi.

Kahraman Adanalılar'ın 5 Ocak 1922'de tarihte benzeri görülmemiş çok önemli bir zafer kazandığını aktarar ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, "Milli Mücadelemize ilham veren Adana ve Adanalılar, bağımsızlık ruhuyla, vatan sevdasıyla canını ve kanını feda ederek eşsiz bir kahramanlık örneği sergilemiş, Türk yurdunun ilelebet bağımsız kalacağını dosta düşmana ispat etmiştir. Bu nedenle kadın-erkek, yaşlı genç tüm Adanalılar, bedel ödeyerek verdikleri destansı mücadeleyle tarihe adlarını altın harflerle yazdırmışlardır. Ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

5 Ocak 1922 tarihinde elde edilen zaferin Milli Kurtuluş Savaşı'nın çok önemli bir simgesi olduğunu anımsatan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, "Ne mutlu ki Atalarımız böylesine bir onur ve gururu bize yaşatıp miras bıraktılar. Bu duygularla isimli isimsiz tüm kahramanlarımızı minnet duygularıyla anıyoruz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. Şehrimizin onur ve gurur günü olan 5 Ocak Kurtuluş Bayramımızı coşkuyla kutluyoruz" diye konuştu.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis