KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Boğa, Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102'inci yıldönümünü büyük bir onur ve gururla kutladıklarını söyledi. Milli Kurtuluş Mücadelesi'nde Büyük Önder Atatürk'e kurtuluş ilhamını veren Adana'nın, Türkiye'nin sanayileşmesi ve kalkınmasına da öncülük ettiğini hatırlatan Boğa, "Bu anlamda kurtuluş ve kuruluşun kenti Adana'nın gurur günü olan 5 Ocak Kurtuluş Bayramımızı coşku ve gururla kutluyoruz" dedi.

"DESTANIN ADI 5 OCAK"

5 Ocak 1922 tarihinde emperyalist işgale karşı kahraman Adanalılar'ın büyük bir zafer elde ettiğine dikkat çeken ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa, "Bundan 102 yıl önce yüreği vatan sevgisiyle dolu, esareti ve işgali kabul etmeyen yiğit Adanalılar, tarihe silinmez harflerle bir destan yazmışlardır. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli kurtuluş mücadelesine ilham veren Adana ve Adanalılar, 5 Ocak 1922 tarihinde dost ve düşman herkese göstermişlerdir ki, Türk milleti esaret altında yaşayamaz. Bunun gereğini de destansı bir mücadeleyle yapmışlar ve tam bağımsız bir Türkiye mücadelesinde işgal güçlerini bir daha dönmemek üzere memleketimizden süpürüp atmışlardır. Tarihe örnek olan, izleri asla silinemez destanımızın adı 5 Ocak 1922'dir, kurtuluş günümüz böylesine anlamlı ve önemlidir" diye konuştu.

"KURTULUŞ VE KURULUŞUN KENTİ ADANA"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Bende bu vekayinin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana'da vücut bulmuştur" sözünü anımsatan ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa, sözlerini şöyle tamamladı:


"Büyük Önderimiz Atatürk'ün bu sözleriyle gururlanan Adanalılar olarak, sadece kurtuluşun değil, aynı zamanda ülkemiz sanayileşmesine ve kalkınmasına da öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. İlklerin kenti Adana'da tam bağımsızlık uğruna 5 Ocak 1922 tarihinde kazanılan zaferin 102'inci yıldönümününü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz. Can ve kan vererek, büyük bir kahramanlık destanı yazıp bizlere tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının, aziz şehitlerimizin ve yiğit gazilerimizin ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Adanamızın kurtuluş günü, 5 Ocak Kurtuluş Bayramımız kutlu olsun."


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis