ÖLÜMSÜZ ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN!

ÖLÜMSÜZ ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN!

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi. Tarihe altın harflerle yazılan ölümsüz zaferin tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin simgelerinden olduğunu vurgulayan Milli, "Vatanımızın bağımsızlığı için mücadele ederken kanlarıyla bu toprakları sulayan aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi, Başkomutan Atatürk nezdinde sonsuzluğa uğurladığımız tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.

"HER DAİM HAZIRIZ"

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, tarihte Türk'ün esarete asla boyun eğmediğinin sayısız örneklerinin bulunduğuna dikkat çekti. Aziz Türk milletinin vatanı ve bağımsızlığı için canını vermekten ve kanını dökmekten asla kaçınmadığını, bundan sonra da asla kaçınmayacağını ifade eden Halid Milli, "Bizlere ekonomik, askeri ve siyasi her yönden tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti emanet eden atalarımızın ruhları şad olsun. Onların sonsuza dek yaşayacak bu miraslarını korumak ve geliştirmek için iş dünyasının genç temsilcileri olarak bizler her daim hazırız, iş başındayız" diye konuştu.

"MALAZGİRT'TEN BÜYÜK TAARRUZA..."

Yedi düvelin alçak işgaline karşı destansı bir mücadeleyle kazanılan Milli Kurtuluş Savaşı'nın 30 Ağustos Zaferi ile taçlandığına dikkat çeken ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, şunları kaydetti:
"Tarihe altın harflerle yazılan bu büyük zafer için ne kadar gurur duysak, ne kadar övünsek azdır. Sultan Alparslan'ın komutasında 26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan Malazgirt Zaferimizle Anadolu'yu yurt edinen aziz Türk milleti, 26 Ağustos 1922 tarihinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Büyük Taarruz ile vatanımıza ve bağımsızlığımıza göz diken düşmanları bozguna uğratmıştır. 30 Ağustos Zaferi Anadolu'nun sonsuza dek Türk yurdu olacağını tüm dünyaya bir daha ispat etmiştir. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere canıyla ve kanıyla bedel ödeyen aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve kadın-erkek tüm yiğitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun." 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis