YAŞASIN 23 NİSAN, YAŞASIN MİLLİ EGEMENLİĞİMİZ!

YAŞASIN 23 NİSAN, YAŞASIN MİLLİ EGEMENLİĞİMİZ!

 

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarını belirtti. Milli egemenliğin 100. yılında ebediyete intikal eden aziz şehitleri minnetle anan Halid Milli, "Her ne kadar salgın nedeniyle milli egemenlik ve bayram coşkumuzu meydanlarda yaşayamasak da yüreği vatan sevgisiyle dolu vatandaşlarımızla 23 Nisan'ı gönülden kutluyoruz. Milli egemenliğimizin 100. yılı ve bayramımız kutlu olsun" dedi.

"BÜYÜK MUTLULUK İÇİNDEYİZ"

TBMM'nin açılışının 100. yılı ve  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yapan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, "Bütün çaresizliklere rağmen destansı bir kurtuluş savaşıyla bağımsız bir Türkiye yaratan Türk milletinin iradesini ve milli egemenliğimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. yılını, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz" diye konuştu.

"23 NİSAN BAĞIMSIZLIĞIMIZIN VE MİLLİ EGEMENLİĞİZİN NET İFADESİDİR"

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere sonsuzluğa uğurladığımız aziz şehitleri ve gazileri, isimli isimsiz tüm kahramanları rahmet ve büyük bir minnetle andıklarını vurgulayan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, şunları söyledi:
"Ülkemizi işgal eden yedi düvele karşı bağımsızlığımızı kazandığımız Milli Kurtuluş Savaşı'nı örgütleyip yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır. 19 Mayıs 1919'da başlayan milli mücadelemizin ardından 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz ile birlikte milli egemenliğimiz de tescil edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a ayak basması ve devamında gerçekleşen bu olay tarihe altın harflerle yazılmıştır. Tüm dünya çocuklarının barış ve kardeşlik içinde yaşayacakları bir dünya oluşturmaları arzusu ile ilan edilen bu bayram ile dünyada çocuklara bayram hediye eden ilk ve tek ülke Türkiye olmuştur. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük mirasına sahip çıkmak her Türk vatandaşının en önemli görevidir. 23 Nisan Türk milletinin gönlünde bağımsızlığın ve milli egemenliğin en net ifadesidir. Ne mutlu bize ki, milli egemenliğimizin 100. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Her ne kadar salgın nedeniyle milli egemenlik ve bayram coşkumuzu meydanlarda yaşayamasak da yüreği vatan sevgisiyle dolu vatandaşlarımızla 23 Nisan'ı gönülden kutluyoruz. Bu zorlu günler de elbette milletimizin birliği ve dayanışmasıyla atlatılacak, güzel günlerde bayramlarımızı doyasıya kutlayacağız."

"RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN"

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının da başlayacağını ifade eden ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, "Bolluk, bereket ve paylaşım ayı olarak da bilinen, özlemle beklediğimiz Ramazan ayına erişmenin huzuru içindeyiz. Derin bir manevi iklimde yaşayacağımız Ramazan ayı mübarek, ibadetlerimiz ve dualarımız kabul olsun. Herkese hayırlı bir Ramazan diliyoruz" dedi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis