15 EKİM KONUŞMACILI KAHVALTI ETKİNLİĞİ

15 EKİM KONUŞMACILI KAHVALTI ETKİNLİĞİAdana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) üyeleri, 'ekonomi' gündemli toplantıda buluştu. Erkin Şahinöz Akademi Kurucu Ortağı, Stratejik Yönetim Danışmanı ve ABD Merkez Bankası (FED) Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz'ün konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, hayli ilgi topladı. Ekonomide dijital dönüşüm, Türkiye ve dünya ekonomisinin görünümünü ve finansal kültür üzerine sunum yapan Şahinöz, ADANAGİAD üyelerinin sorularını da yanıtlayarak ekonomiyle ilgili öneri ve uyarılarını paylaştı. Veri ve istatistik yorumlarını dile getiren Şahinöz, 2023 yılında Türkiye ve dünya ekonomisinin belirli sınırlar içinde büyüyeceğini söyledi. Ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulunup konuklara seslenen ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa da, katılımcılara teşekkür ederek Adana ve Türkiye'nin yarınları için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

2023'TE BÜYÜME ÖNGÖRÜSÜ

Renkli ve keyifli bir biçimde anlatımıyla konukların yakın ilgisini çeken Erkin Şahinöz Akademi Kurucu Ortağı, Stratejik Yönetim Danışmanı ve ABD Merkez Bankası (FED) Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz, ekonomide dijital dönüşüm, Türkiye ve dünya ekonomisinin görünümünü ve finansal kültür konularıyla ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı. Görsel sunu eşliğinde konuşmasını gerçekleştiren Şahinöz, derlediği veri ve analizleri referans göstererek 2023 yılında Türkiye ve dünyanın belirli sınırlar içinde büyüyeceğine dikkat çekti.

"YAVAŞ BÜYÜYECEĞİZ"

Derlediği verileri, yorumladığı istatistikleri ve öngörülerini katılımcılara aktaran Erkin Şahinöz, interaktif biçimde süren sunumunda şunları kaydetti;
"Dünyada geçen yıldan bu yana çok büyük bir değişim var. Bu önemle takip edilmesi gereken bir süreç. Bilindiği üzere risk başka, belirsizlik başka bir şeydir. Çinlilerin, 'Tuhaf zamanlarda yaşayasın' diye bir bedduası var. Yaşanan değişimi bu yönleriyle irdelemek gerekiyor. Yaşadığımız bugün sosyal medya kirlenmiş halde. Her yerde dünya ekonomisiyle ilgili olumsuz gelişmeler aktarılıyor. Haberler hep böyle. Peki gerçekte durum böyle mi? Veriler bize farklı değişimleri de gösteriyor. Bu değişim süreçlerinde size bugün, yarın ve 3 ay sonrası lazım adım atmak için. Önünüzü görmek ve hareket etmek için. Küresel gerçekler yakın vadede büyüme öngörüyor. 2023'te dünya ve ülkemiz yavaş büyüyecek. Türkiye'de iç tüketim verileri felaket, siparişlerde durgunluk var. Türkiye daralıyor. Veriler ve analizler ise 2 ay sonra Türkiye'nin büyümeye geçeceğini gösteriyor. Durmayalım. Atatürk'ün 'Her fabrika bir kaledir' sözünü unutmayalım. Bilelim ki enflasyon düşse de fiyatlar yüksek kalacak. Bu gerçeğe göre hareket etmekte yarar var."

Konuşmaların ardından soru cevap şeklinde süren etkinlikte Erkin Şahinöz, katılımcıların yönelttiği sorular ve merak edilen konularla ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu.Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis