'Adayları Dinliyoruz' 9 Mart Kahvaltısı

'Adayları Dinliyoruz' 9 Mart Kahvaltısı

 

 

ADANAGİAD, Zeydan Karalar'ı ağırladı

Yerel seçim dönemlerinde belediye başkan adaylarıyla buluşma geleneğine devam eden Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD), Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Zeydan Karalar'ı üyeleriyle buluşturdu.

BAŞKANLAR KATILDI

Adana Double Tree By Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen etkinlikte, ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa ve yönetim kurulu üyeleri, üye ve konuklarıyla yakından ilgilendi. Konuşmacı olarak etkinliğe katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı CHP'li Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkan Adayı Emrah Kozay, Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, ADANAGİAD geçmiş dönem başkanları ve üyeleriyle sohbet etti.

"ADANA ORTAK PAYDASINDA BULUŞUYORUZ"

Büyük ilgi gören etkinlikte kürsüye çıkarak katılımcılara seslenen ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa, katılımcılara ve ADANAGİAD ailesine teşekkür etti. ADANAGİAD'ın geleneksel olarak seçim dönemlerinde belediye başkan adaylarıyla bir araya geldiğini anımsatan Ali Can Boğa, Adana ortak paydasında herkesin üzerine düşen sorumluluğun farkında olduğunu belirtti. ADANAGİAD'ın kurulduğu günden bu yana bu sorumluluk duygusuyla çalıştığını aktaran Boğa, "Kentimizin gelişimi ve kalkınması için çalışmaya devam ediyoruz. Kentimize, ülkemize ve üyelerimize karşı duyduğumuz sorumluluk gereği, yaptığımız çalışmalarla yolumuza devam ediyoruz. Bugün de aynı sorumluluk ve görev bilinciyle, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Sayın Zeydan Karalar'ı, ilçelerimizin saygıdeğer başkan adaylarını ağırlıyoruz. Ayrı gayrı olmadan, Adana için herkesin siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel, mezhepsel ve inançsal tüm farklılıklarını kenara koyarak adım atmasını önemsiyoruz. Gündemimiz elbette yerel seçimler ve burada da Adana ortak paydasında ayrışmadan birleşmenin önemini vurguluyoruz" dedi.

"ADANA HAKKINI ALACAK"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Zeydan Karalar ise iş dünyasının içinden gelen birisi olarak kentin ve yatırımcıların sorun ve taleplerini bildiğini söyledi. Her zaman kentin tüm bileşenleriyle omuz omuza verdiğini anlatan Karalar, şunları kaydetti:
"Bugüne kadar olduğu gibi Adana'nın gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Malum çok zor şartlarda devraldığımız belediyemizi önce ayağa kaldırdık, sonra hizmet edebilir hale getirdik. Şimdi görüyorsunuz,devasa hizmetleri borçsuz yapabilir duruma geldik. Üstelik bunu pandemiye ve depreme rağmen gerçekleştirdik. Uyguladığımız mali disiplin ve bize has yönetim tarzımızla mali mucizeye imza attık. Hizmet ederken siyasi parti ayrımı, oy hesabı yapmadık. Adana'mız için, hemşehrilerimiz için gece gündüz, adanmışlıkla çalışmaya devam edeceğiz. Teşviklerden ve kamu yatırımlarından gerekli payı alamadığı için Adana maalesef yerinde saydı ama artık bu dönem sona eriyor. Artık Adana hakkını alacak."Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis