100. YILDA EROL EVGİN İLE COŞKU DORUĞA ÇIKTI!

100. YILDA EROL EVGİN İLE COŞKU DORUĞA ÇIKTI!

 

“Mustafa Kemali Gördüm Düşümde”

ADANA – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Adana’da coşku ve onurla kutlanıyor. Adana iş dünyası, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına özel düzenlenen etkinlikler kapsamında sanatçı Erol Evgin’i ağırladı. Adana Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ADSİAD), Adana Genç İş İnsanları Derneği (Adana GİAD) ve İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Kurtuluş Savaşı’na ilham olan Adana’da ‘Mustafa Kemal’ temalı Cumhuriyet konseri düzenledi.


ADSİAD, ADANAGİAD ve İŞKAD’ın ortak organizasyonuyla ESAS 01 AVM içindeki PGM Salonu’nu dolduran Adanalılar, Erol Evgin’in, ‘Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde’ temalı konseriyle onuru, gururu ve coşkuyu aynı anda yaşadı.

Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan dönemi; özel görsellerle hazırlanan barkovizyon eşliğinde dizelere döken, muhteşem sesi, birbirinden değerli şarkı ve türküleriyle Cumhuriyet Bayramı’nda coşkuyu doruğa çıkaran Erol Evgin’in performansı, Adanalılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

İŞ DÜNYASINDAN ATATÜRK VE CUMHURİYET VURGUSU

Cumhuriyet’e yakışır etkinlikleriyle büyük beğeni toplayan Adana iş dünyası adına kürsüye ilk çıkan ADSİAD Başkanı Vedat Gizer, Cumhuriyeti sonraki yüzyıllara taşımanın daima birinci öncelikleri olacağını vurguladı.


İŞKAD Başkanı Berman Mantı ise “Biz kadınlar için; Cumhuriyet; bir değerler bütünü, aydınlık bir yola ışık tutan bir fenerdir” dedi.


ADANAGİAD Başkanı Alican Boğa da, “İnanıyoruz ki, Cumhuriyetin kuruluş idealleriyle şimdi karşıladığımız ikinci yüzyılı, ülkemizi çok daha parlak bir ufka kavuşturacak” diye konuştu.


Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu da ‘Atatürk- Kurucu Felsefenin Evrimi’ konulu sunum gerçekleştirdi.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE CUMHURİYET’İN ÖNEMİ


‘Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde’ temalı konsere katılan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Sönmez ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Hüseyin Kış da Cumhuriyetin 100. Yılının anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirdi.
Konser sonunda uzun süre ayakta alkışlanan sanatçı Erol Evgin’e Mustafa Kemal Atatürk’ün 1938 yılında Adana Taşköprü manzarasına karşı kahvesini yudumlarken çekilen fotoğrafın oluşturduğu tablo hediye edildi.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis