Başkanın Mesajı

Değerli Dostlarım…
Temelleri 1992 yılında atılan ve bugün kuruluşunun 26’nci yıldönümünü kutlayan ADANAGİAD; çeyrek asrı geride bırakan,  geçmişine sayısız başarıyı ve ilkleri sığdırmış, şehrine ve ülkesine değer katmış öncü bir sivil toplum kuruluşudur.

ADANAGİAD’ın 13. Dönem Yönetim Kurulu olarak, 17 Ocak 2018’te  yaptığımız genel kurul ile devraldığımız hizmet bayrağını, heyecan ve azimle daha yukarılara taşımak için çalışmalara başladık.

Camiamıza yakışır şekilde son derece seviyeli, coşkulu, birlik ve beraberlik içinde düzenlediğimiz genel kurulun üzerinden, bu yazıyı yazdığım gün itibari ile 4 ay geçti. Kuşkusuz öncelikli hedefimiz üyelerimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Ancak bunun yolunun üyelerimizin

derneğimize karşı aidiyetini arttıracak, birbirleri ile kaynaşmasını sağlayacak faaliyetlerle başlaması gerektiği düşüncesiyle, üyelerimizin bu çatı altında buluşup, dayanışma ve kardeşlik duyguları içerisinde bir araya gelebilmesi için ara vermeden çalıştık.

Değerli Arkadaşlarım…
7 Mart 2018 günü düzenlediğimiz kokteylde, hem fahri üyeliğe hak kazanan üyelerimize teşekkür plaketi verdik hem de yeni üyelerimize dernek katılım belgelerini verdik. Bu organizasyonumuza katılımın çok yüksek olması bizlere ayrı bir motivasyon sağladı. Aynı gecede Üye Kataloğu Projemizi tanıttık. Hem cep telefonlarımızda aplikasyon olarak yer alacak hem de masalarımızda basılı olarak bulunduracağımız bir katalog çalışması yapmaktayız. Bu katalog ile yıllardır bu dernek çatısı altında yer almasına rağmen birbirlerinin ne iş yaptığını bilmeyen üyelerimizin bundan faydalanacağı görüşündeyiz. Bu çalışma ile birlikte en son 2011 yılında yapmış olduğumuz ADANAGİAD’ın GÜCÜ çalışmamızı güncelleyeceğiz ve üye kataloğumuzda yer almasını sağlayacağız.

2019 yılının ilk aylarında tanıtımını yapmayı planladığımız sürpriz bir proje ve 2019 yılının Mayıs ayında düzenlemeyi planladığımız İş ve Meslek Ödülleri Törenimizin çalışmalarına şimdiden başladık.

Yeni dönemde bakanlıklar, büyükelçilikler düzeyinde gerçekleştirmeyi planladığımız yurt dışı iş seyahatlerimizin olduğunu belirtmek isteriz.

Sevgili Arkadaşlarım…
Kurulduğu günden bugüne sadece üyelerinin değil, tüm Türkiye’nin meseleleriyle yakından ilgilenen ADANAGİAD, büyük bir sevdayla bağlı olduğumuz Adana’mızın ve ülkemizin ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmayı sürdürecektir.

250’yi yaklaşan üyemizle biz çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Adana’nın öncü STK’sıyız. Üyelerimizin enerjisi ve dinamizminden aldığımız destekle bu konumumuzu daha da yukarılara taşıyacağız.

Sevgi ve saygılarımızla…

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis